Naše učitelka MgA. Tereza Šobrová získala ocenění za výjimečný pedagogický přínos na přehlídce Máš umělecké střevo? Již několik let vede žáky Nerudovky k tomu, aby se zamysleli nad tématy soutěže MUS a vymysleli vlastní projekty nad rámec svých školních povinností.

Práce našich žáků se pravidelně umisťují na předních místech a v minulém ročníku projektu „Pochopme se“ autorkám Anetě Doležalové a Lucii Rýdlové jen těsně uniklo vítězné místo. Velkým přínosem pro žáky je i možnost vyzkoušet si prezentaci svého díla v galerii světové úrovně, jako je např. Centrum současného umění DOX.

Děkujeme za skvělou práci a gratulujeme k ocenění!

 

mus MgA Tereza sobrova

 

 

Společným tématem letošního 14. ročníku bylo JÍDLO. Na první pohled se může jevit jako zcela všední. Ve skutečnosti jde ale neustále aktuální téma, které nabízí řadu pohledů a možností, jak k němu přistoupit – od předávání receptů, pořadů o vaření, vizuální stránku naaranžovaného pokrmu, komerční zobrazování jídla, po hladomory, plýtvání jídlem a environmentální dopady produkce potravin.

Z naší školy se přihlásilo celkem pět projektů, ale do finále, které se uskutečnilo v pátek 26. května 2023 v Moravské galerii v Brně, postoupily tři projekty ve složení Aneta Doležalová a Lucie Rýdlová, Ema Kobesová a Zuzana Ptáčková, Linda Štruncová a Zuzana Jirková, Klára Dufková, Tereza Vokáčová. Všechny tři projekty se zaměřily na konceptuální zpracování.

 

Máš umělecké střevo (8)

 

 

Máš umělecké střevo (4)

 

 

Máš umělecké střevo (7)

 

 

Máš umělecké střevo (10)

 

 

Více informací o platformě Máš umělecké střevo? najdete na www.umeleckestrevo.cz.

 

mus (2)

 

mus (1)