Barbora Pavelcová, naše absolventka oboru Grafický design, získala Cenu Arna Sáňky a 1. místo v kategorii Studentské práce posluchačů výtvarných a polygrafických škol v soutěži Nejkrásnější české knihy 2022. Barbora s autorskou knihou Vzpomínky na pomalejší svět aneb nekonečné ticho, kterou vytvořila jako maturitní práci, zaujala porotu složenou z grafických designérů, ilustrátorů, teoretiků umění i tiskařů. O Barbořině knize-arteaktu a dalších oceněných knihách se píše i na stránkách CZECHDESIGN.

 „Mezi pozitivní překvapení patří neustále se zvyšující kvalita studentských prací, která je také ovlivněna i novými pedagogy na středních a vysokých uměleckoprůmyslových školách,“ uvedl ředitel Muzea literatury Zdeněk Freisleben.

Gratulujeme k ocenění a přejeme další úspěchy! 

V soutěži Nejkrásnější české knihy roku pořádané Muzeem literatury/Památníkem národního písemnictví a Ministerstvem kultury ČR je hodnoceno grafické, ilustrační a polygrafické zpracování knih vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách vždy za poslední kalendářní rok. V každé ze sedmi kategorií jsou vyhlašována tři místa. Památník národního písemnictví dále vyhlašuje Cenu Arna Sáňky určenou pro studenty a spolu s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze oceňuje i mladé grafiky ve věku do 30 let. Své ceny udělují také Spolek českých bibliofilů, SČUG Hollar, Unie grafického designu a Svaz polygrafických podnikatelů. Památník národního písemnictví organizuje soutěž pravidelně od roku 1965. 

 

nej cz kniha 2023 (1)

 

nej cz kniha 2023 (2)

 

nej cz kniha 2023 (3)